Analiza Nasienia Pomocy...

Wasze dyskusje na temat wyników badania nasienia.

Analiza Nasienia Pomocy...

Postprzez poznanianka13 » 9 lis 2013, o 09:44

wykonaliśmy z moim A badanie nasienia od razu zaznaczę że nie trzymał podanych przez niego 3dni abstynencji tylko niecałe 2dni do tego mial mega problem żeby się skoncentrować w pokoiku i zaraz po badaniu mówił że nie wie co się stało ale nie mógł i bardzo mało nasienia oddał wręcz bał się czy to wystarczy do badania,oto jego wyniki proszę o interpretacje bo naprawdę nic nie rozumię czy mamy szanse na dzidziusia

okres abstynencji 3 dni
badanie makroskopowe:
wynik: norma:
objętość(ml):0,5 >1,5
czas upłynnienia(min) 15 <60
pH 7,5 >7,2
wygląd prawidłowy prawidłowy
lepkość + +
aglutynacje - -

ruchliwość i koncentracja plemników
koncentracja mln/ml mln/ejakulat
30,0 15,0
norma >15 norma >39

ruchliwość % mln/ml mln/ejakulat
plemniki ruchliwe p+np 45 13,5 6,75
ruch postepowy p 35 10,5 5,25
ruchniepostępowy np 10 3,0 1,5
nieruchliwe nr 55 16,5 8,25
normy p>32% lub p+np>40%

uwagi hypozoospermia
poznanianka13

Re: Analiza Nasienia Pomocy...

Postprzez marteczka05 » 9 lis 2013, o 17:12

Nasienia rzeczywiście jest bardzo mało, mój tez tak miał, nie mógł sie skoncentrowac i robił to bardzo długo, a podobno powinno oddac nasienie do kubeczka w ciagu 30 min. Samej spermy jest bardzo mało ale biorąc pod uwagę ze jest jej mało to 30mln w całosci to nie jest taki zły wynik. Ruch tez nie zadowala. ja nie jestem andrologiem, czeka Was na pewno wizyta u niego. Polecam tez na własną rękę zastosowac suplementy diety: Salfazin, Selen, kwas foliowy, wit c, magnez, l-kartynina. Nie załamujcie się, ja tez jestem załamana tez mamy kiepskie wyniki, ale mamy wizyte w srode i wtedy zobaczymy co i jak. Wybierzcie sie do androloga. Głowa do góry:)
marteczka05

Postprzez marteczka05 » 9 lis 2013, o 17:15

A i moze wcale nie miał wytrysku i dlatego słabe wyniki. Na pewno bedziecie musieli zrobic jeszcze raz badanie. Tylko zachowajcie juz te 3 dni:)
marteczka05

Postprzez poznanianka13 » 9 lis 2013, o 23:05

dziekuję za odpowiedź,teraz musimy umówić się na wizyte do lekarza, bo badania robilismy w prywatnej klinice, zastanawiam się czy naturalnie uda nam sie już tyle czasu a dlej nic :? a lata lecą mam 28 a mój A 29, proszę marteczka05 daj znać co Wam powie androlog, witaminy na pewno zakupimy, też mnie zastanawiało dlaczego tak mało tego nasienia bo wiem ile normalnie go jest :oops: i jak dla mnie to dużooo, może stres i ten pokoik tak na niego zadział mówił że w tym pokoju normalnie słyszał co się dzieje na korytarzu..już sama nie wiem co myśleć.. :cry:
poznanianka13

Postprzez marteczka05 » 10 lis 2013, o 14:24

U nas było to samo, pokój mówił ze beznadziejny. Na korytarzu słychac jak ktos chodzi... w srode dam znac. Nie martwcie się, musi jakos to byc, wazne ze jakby sie nie udawało nadal naturalnie to chociaz poprawic wyniki tak zeby nadawały sie do inseminacji :) musimy uzbroic sie w cierpliwosc, ale ile mozna, wiem co czujecie, nikt Was nie zrozumie tylko druga osoba co tak jak Wy ma ten sam problem. Umówcie się jak najszybciej na wizyte. To sa nasze wyniki viewtopic.php?f=9&t=501 u nas znowu było duzo spermy a wyniki nie zadowolaja. Zobaczymy co powie androlog i czy przepisze jeszcze jakies suplementy. Pozdrawiam :D
marteczka05

Postprzez poznanianka13 » 10 lis 2013, o 21:08

już przestaje wierzyć że się uda :cry: bez zabezpieczeń i ostrożności kochamy się już około 3 lata a od dobrego roku na poważnie nieustanne próby testy owulacyjne i kolejne niepowodzenia.. :cry: z rodziny nikt nas nie rozumie ciągle pytania kiedy dziecko, czas żebyście pomyśleli o dziecku...każdemu łatwo mówic bo wszyscy z najbliższych po minimum jednym dziecku mają... a teksty może nie wiemy jak to się robi są poniżej pasa..
poznanianka13

Postprzez marteczka05 » 10 lis 2013, o 22:13

No fakt ten tekst nie jest na miejscu. Macie podobnie jak my. najpierw ja myslalam ze ze mna cos nie tak. W styczniu mialam laproskopie guza jajnika, potem okazało się ze zaraziłam sie w szpitalu ureaplazma. Bralismy bardzo silne antybiotyki a potem zrobilismy badania u meza i wyszlo co wyszlo. Musicie to przetrzymac, najwazniejsze to znalesc dobrego specjaliste i napewno Wam pomoze. Przede wszystkim pewnie potrzebne bedzie usg moszny i badania, testosteronu, tarczycy i tym pobobne. Ciezkie jest zycie ciagla pod górkę. Kiedys nie zdawalam sobie sprawy z tego ze moze nas to czekac, ze ludzie nie moga miec dzieci-zawsze myslalam ze nigdy mnie to nie spotka a tu jednak. Trzeba zastanowic sie czy twój partner-mąż stresuje się, ma stresujaca prace, czy duzo siedzi, przegrzewa jajka:), czyli ciepłe kapiele, pali, pije alkohol. Ale czasami zastanawiam sie bo przeciez takie pijaki z pod sklepu maja multum dzieci a chlaja jak opentani???
marteczka05

Powrót do Badanie nasienia - wyniki