Plemniki a antydepresanty

Tutaj możecie dyskutować i zadawać wszelkie pytania na temat plemników, nasienia i Waszych problemów z tym związanych. Dyskutujemy tu np. o dawstwie nasienia, wykorzystaniu plemników i podobnych tematach.

Plemniki a antydepresanty

Postprzez Dartmoor » 22 sty 2017, o 20:49

Dzień dobry,

mam pytanie na temat wpływu leków antydepresyjnych, neuroleptyków na plemniki. Z tego co zdołałem znaleźć w sieci, leki takie mają wpływ na pogorszenie jakości i ilości spermy. Jednakże nie znalazłem informacji na to czy negatywny wpływ powoduje, iż w czasie brania tych leków po prostu do zapłodnienia nie dojdzie lub są na to bardzo małe szanse czy też następuje takie uszkodzenie plemników, które wpływa na rozwój płodu i może powodować wady. Czy ktoś z Państwa ma jakiekolwiek informacje w powyższej kwestii?

Leki antydepresyjne zażywam od stosunkowo krótkiego czasu:
obecnie od 2,5 m-ca biorę Mirtagen(substancja czynna mirtazapina) oraz od 2 dni Sympramol(subst. czynna opipramol, lek z grupy trójpierścieniowych). Wcześniej przez ostatnie 2 m-ce brałem Sulpiryd, a 2,5 m-ca temu po 14 dniowym okresie zakończyłem zażywać Alpragen (pochodna benzodiazepiny).

Żona właśnie dostała od lekarza informację, iż w tym roku powinna starać się o dziecko i zajść w ciąże z uwagi na zmniejszającą się jej rezerwę jajnikową. Jeśli w tym roku się nie uda, pozostają próby wspomaganego zapłodnienia. Stąd też moje pytanie w powyższym zakresie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dartmoor

Re: Plemniki a antydepresanty

Postprzez Moxiduk » 20 mar 2020, o 10:42

Moxiduk

Powrót do O plemnikach