Badanie nasienia a abstynencja

Tutaj możecie dyskutować i zadawać wszelkie pytania na temat plemników, nasienia i Waszych problemów z tym związanych. Dyskutujemy tu np. o dawstwie nasienia, wykorzystaniu plemników i podobnych tematach.

Badanie nasienia a abstynencja

Postprzez k » 25 kwi 2012, o 13:06

Nie bardzo potrafiłem się rozeznać, gdzie zadać na forum to pytanie, więc piszę tu.

W opisie na stronie badanie-nasienia.pl czytam o 2 do 7 dniach abstynencji seksualnej. I mam tu pewien problem. Z jednej strony mam takie badania zlecone z powodu m.in. dolegliwości bólowych jąder, które to dolegliwości pojawiają w czasie masturbacji, a szczególnie przy wytrysku, więc od jakiegoś czasu raczej unikam ejakulacji i w tym sensie zdecydowanie przekraczam 7 dni. Natura ludzka jednak, jak wiadomo sprzyja uleganiu pokusom, zdarzyło mi się więc masturbować się bez zakończenia wytryskiem. Jak to wszystko wpływa na badanie i ocenę wyniku? Co powinienem podać, gdy zostanę poproszony o podanie czasu abstynencji seksualnej? Skąd dolny limit 2 dni, potrafię sobie wyobrazić, jakie jednak znaczenie ma górny limit?

k
k

Re: Badanie nasienia a abstynencja

Postprzez agata » 26 kwi 2012, o 09:53

Czy badał Pana urolog ? Czy wykonane było u Pana USG jąder? Długi okres czasu od ostatniej ejakulacji do wykonania badania nasienia ma wpły na wynik badania - np. zwiększona ilość martwychplemników, zaburzenia ruchu, więc chyba lepiej wykonać je zgodnie z wymaganiami i w dobrym ośrodku. Pozdrawiam
agata

Re: Badanie nasienia a abstynencja

Postprzez ianna0 » 13 paź 2017, o 12:59

Rzeczywiście może warto byłoby przebadał Cie urolog sam posiadałem podobny problem i może on mieć na prawdę wiele przyczyn więc usg jąder to powinna być absolutna podstawa. Mogę polecić Ci urologa z Łodzi http://melissamed.pl/urolog który prowadził mój przypadek. Bardzo dobry specjalista.
ianna0

Powrót do O plemnikach